Szerző Téma: Szerelés téma  (Megtekintve 16589 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Március 16. - 19:53:14

Nem elérhető marshallplast

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • Globális Admin
    • Profil megtekintése
    • Marshallplast Fórum modell és etetőhajó készítése
Ide írhatjátok az összerakással kapcsolatos észrevételeket, gondokat..
..minek a sorompó a vasúti átjáróba??
Ha jön a vonat úgy is elzárja az utat,
Ha meg már el ment akkor minek lezárni??

2011. április 17. - 20:48:42
Válasz #1

CarpHunter

• Vendég
Hali
Én egy olyan benet 700 as testet szeretnék majd ami középen ürít és nincs rajta külön szerelék behúzzó szerkezet készen meg venném.
Meg még le tudnád írni milyen motort szervót távírányítót és vevőt vagyek max 200 méterig kéne el menni.

Szia! Igen ha kell, össze szedem mit kell venni bele, de ha te veszed meg és teszed bele akkor nem kész hanem szerkezetkész hajót kellesz csinálnom neked. Ez 27000ft postával, a hajóra ha neked nem kell akkor nem teszem fel a szerelék behordót és hátsó billenőt, de oda adom hozzá mert jár vele.
Ezek kellenek bele:
Távirányító 13-15000ft 4 csatornás ezeknek kb 600-800m a hatótávja.
Szervó ha nem kell behordó neked akkor 2db normál szeró kell 1600-2500ft az ára.
Szabályzó -motorfordulatot szabályoz, 2500-3600ft amivel egy irányba megy a hajó, hátra menetes 10.000ft
Motor 500, 550 600 -as motor kell, sylkának van 7.2V lassú fordulatú motorja 3600-4300ft
Akku a hajóba általában 6V 4,5Ah de lehet nagyobbat is bele tenni a talpakba akár kettőt, 6-12V 6-12Ah a hajó elbírja csak nehéz lesz...le szakad a kezed ha két 3 kilós akku van benne de ezen felül még kaját is be visz 3kg ot kb -ennyi fér el.
6-8db ceruza akku kell a távirányítóba 600-850-1300ft kb az ára/db
És töltő kell hozzá...ilyen adapter jellegű szokott lenni legtöbbször.
 anv.hu sylkamodell.hu innen rendelek főleg, de máshol is vannak persze alkatrészek.

A szerkezetkész hajóban benne van a szervók helye, kormány, tönkcső, csiga, hordfül, zsanérok, mozgatás.
Írj nyugodtan ha kérdésed akad még!
Üdv! Csabi
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 17. - 23:08:54 írta marshallplast »

2011. április 30. - 14:11:47
Válasz #2

Nem elérhető ibsandor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Sziasztok!

A napokban érkezett meg Páll Csabától a leendő etetőhajóm, ennek az összeszereléséhez szeretnék tanácsot kérni.

Mivel meglehetősen hínáros a stégem előtti rész, így arra gondoltam, hogy nem hajócsavarral odanám meg a menetelést, hanem vagy egy repülőgép propellerrel és motorral vagy egy léghajókhoz/mocsárjáró hajókhoz való szerkezettel. Van ennek valami hátulütője? Tapasztalatok?

2011. április 30. - 15:45:06
Válasz #3

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • Globális Admin
    • Profil megtekintése
Szia!

Nincs szerintem hátul ütője, esetleg az impeller vagy légcsavarok ára ha kettő van. Ha jól emlékszem valaki csinált már ilyesmit, de habból volt a hajótestje, néha én is gondolkozok hasonló megoldáson mert igénytelen..nem szed fel koszt, a sebesség is nagyobb amit el lehet érni vele, és a hangja is kisebb mint a csigás hajtásnak, a 3 fázisu motoroknak a légcsavarral sipoló hangja van inkább.
-nem találom a videót róla pedig van valahol a youtube -on.
Csabi

2011. Május 01. - 11:46:58
Válasz #4

Nem elérhető styroman

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Sziasztok!
Szia Csabi!

Én voltam az elkövető anno.
Véleményem szerint írdatlan hangos a víz is fel erősíti a hangot.
Az impeller sokat eszik és a hatásfoka is rossz.
Nem beszélve , hogy egy bizonyos gyorsaság (áramlás) kell neki , hogy optimálisan működjön.
Látványos az biztos, de nem jó etetőhajónak. Szerintem.

Régóta készülök egy etetőhajó gyártására ami légcsavaros és nagyon egyszerű a használata horgaszoknak.
Előnye az , hogy akár a hínár tetején is átmegy.
Hátramenetet is tud .
A tesztek is megvoltak , de nem volt megfelelő anyag.
Az idei nyáron már lesz epp 30gr/l anyag amivel már gyártásba kerülhet.
Előkotrom aképeket és a videókat ha van rá igény és érdelkel valakit.

2011. Május 24. - 19:20:07
Válasz #5

Nem elérhető kim

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy etetőhajót, és az a problémám vele, hogy remeg az előre és a hátramenetet
szabályzó szervó, ja és ez végzi az ürítést is.
A másik probléma vele, hogy amikor felrakom tölteni az akkumulátort a töltést jelző ledek felváltva villognak.
Kb 3x 4x ki kell húznom az áramból mire a folyamatos piros led világít. Tudnátok segíteni mi lehet a baj.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 24. - 20:35:11 írta marshallplast »

2011. Május 24. - 20:35:19
Válasz #6

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • Globális Admin
    • Profil megtekintése
Szia! Utána nézek kicsit, de nekem akkor remegett a szervóm amikor vagy az akku töltése volt kicsi vagy túl nagy a modellben, vagy az antenna volt törött valahol... pontosabban a vezetéke és a jel nem megy át zavar mentesen....de lehet a szervód vezetéke van meg törve valamelyik, próbáld meg meg mozgatni -húzgálni kicsit a vezetékét amikor be van kapcsolva és ha mocorog a szervód csak annyi a gond.
Párszor nekem is volt ilyen gondom régebben és a szervó vezeték volt a hiba. -meg volt törve az egyik szál.
A javítása szét szeded vagy vágod ahol el szakadt és össze forrasztod vagy csak össze tekered és le szigeteled.
-még jelentkezem, meg kérdezek még pár srácot.
Üdv! Csabi

2011. Május 25. - 20:26:43
Válasz #7

Nem elérhető kim

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Szia Csabi.

Köszönöm  a gyors választ, megnéztem azokat a hibalehetőségeket amiket tanácsoltál, és azt tapasztaltam,hogy bekapcsolt állapotban zúg egy picit a szervó.
Ha túl közel van a távirányító a hajóhoz, a hajó antennáját mozgatva mozog a szervó is.
Ha távolabb rakom a távkezelőt akkor nem mozog, csak ha mozdítom a kart,de akkor viszont a
kar legkissebb érintésre is remeg.
Különben 2db 6V 7,2AH akku van benne,és mindegy neki hogy fel van e töltve vagy nincs ez remeg.
Az akku töltésre van valami ötleted miért nem akar elindulni a töltés?

Üdv Peti.

2011. Május 25. - 22:00:54
Válasz #8

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • Globális Admin
    • Profil megtekintése
Szia Peti!

Az antennát ha mozgatod nem kellene mozogni a szervónak csak ha fémhez vagyis az antennád vezetékéhez érsz hozzá...ha a szigeteléshez nyúlsz amikor mozgatod, lehet az antenna vezetéked valahol meg van törve...húzd meg és ahol nyúlik ott a szakadás...vagy ha barkács fém antennád van, nem a gyárinak mondható műanyag cső amibe be van dugva az antenna vezetéked, akkor a csatlakozás nem jó..rozsdás pl vagy laza.
A kart ha mozgatod és a távirányító távolabb van és remeg a szervó akkor viszont vagy a szervó rossz vagy a kábele van valahol meg törve szerintem....bár ha  látnám sokkal könnyebb lenne meg keresni a hiba okát.

-a töltődet nem ismerem, ez olyan mint a mai standard hogy egy led jelzi hogy be van dugva egy meg a töltést és ha feltölt világít az egyik led? -bár szerintem a villogó led valami hibát jelezhet, vagy túl alacsony akkufeszültségnél kisütést, vagy csepptöltést ha nincs le merülve az akku. -nekem régi gyenge akkunál csinálja hogy töltenék, de többször kell bekapcsolni mire meg indul a töltés..de nekem az akkum rossz.

Messze laksz tőlem? Ha van időm meg nézném neked, de szervó remegésnél az akku feszültség -töltés, antenna vagy szervókábel szakadás az oka többnyire.
Nyírvasváriban lakok neked ez messze van? -Szabolcs megye -Kelet Magyarország Nyírbátor mellett.
-milyen távirányítód van?
Üdv! Csabi

2011. Május 26. - 17:23:37
Válasz #9

Nem elérhető kim

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Szia Csabi.

Sajnos messze Gyöngyösön lakom, de azért köszi rendes vagy.

Üdv Peti.

2011. Május 26. - 18:19:31
Válasz #10

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • Globális Admin
    • Profil megtekintése
Szia!

Hát az tényleg messze van kicsit ide.
Milyen távirányítód van? Ha antennás akkor szerintem futaba vagy zebrára tippelnék mert az a legelterjedtebb.
Cseréld meg a remegő szervót egy másikkal, és ha ugyan az a szervó remeg akkor a szervó vezetéke a bibi. -csak dugd át egy másik csatornába.
Kíváncsi vagyok mi lesz a gond, de vagy az akku vacak ha a töltőd sem akarja tölteni mindig, vagy a szervó kábel valamelyik ere szakadt.
-ha nagyon nem boldogulsz vele, add fel postán csak az elektronikát egy kis dobozban úgy olcsó, én meg nem kérek semmit mert nem vagyok műszerész hogy máshoz is hozzá tudjak nyúlni.
Üdv! Csabi

2011. Május 27. - 15:42:03
Válasz #11

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • Globális Admin
    • Profil megtekintése
Szia Nem tudom valamiért nem jó az bővítmény.
így próbáld:
fel töltöd a kepfeltoltes.hu vagy mint én a picasaweb.com ra, majd be illeszted a direkt linket ide, ki jelölöd és meg nyomod itt a kis Mona Lisa képet. ..mint a többi fórumon.

Valami egyszerűbbet szerettem volna de nem megy mert az elérési úttal és a mappa jogosultsággal van valami bibi.
Valahogy így:
ez a direkt link a képez a picasawebnél:
https://lh4.googleusercontent.com/-DMhCeSxioic/Ta8sLtfO3SI/AAAAAAAAAGY/2MQaJNiyFJs/s800/dsn-1000a.jpg

Majd ki jelölöd és katt a Mona Lisa képre a youtube gomb mellett és ez lesz belőle.:

-na azért meg próbálom hátha összejön a képfeltöltés gombbal:

Áhhh megy ez csak bajos, ugyan úgy be illeszteni kell a kódot majd a Mona Lisa gombot nyomni..de előtte regelni kell az oldalon amire fel tölti a gomb a képet...javaslom inkább a picasawebet vagy a jó öreg kepfeltoltes.hu -t.

Hali! Csabi
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 27. - 15:55:01 írta marshallplast »

2011. Május 27. - 17:19:53
Válasz #12

Nem elérhető kim

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Szia.

Kipróbáltam felcseréltem a két szervó vezetékét,és tökéletesen működik nem remeg,most a másik
szervó remeg.

Peti

2011. Május 28. - 09:32:31
Válasz #13

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • Globális Admin
    • Profil megtekintése
Szia!
Ez szuper! A remegő szervónak szedd szét szálakra a vezetékét és húzd meg lassan, külön mindet és ahol nyúlik ott a szakadás, vágd ott el kösd össze és menni fog...szerintem ahol kijön a szervóból ott lesz a bibi, mert ott hajlik a legtöbbet, vagy a szervóban a forrasztásnál.
Üdv! Csabi

2011. Május 28. - 16:56:03
Válasz #14

Nem elérhető kim

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Szia Csabi.

Szerintem a vevőm romlott el, mivel a 2-es csatorna csatlakozójába bármelyík szervót rakom remeg,
az 1-es csatin pedig mindkettő jó.
Ha szálszakadásos lenne mindegyikbe remegnie kellene nem?

Peti

Google Analytics Alternative